Ani tak ale není jasné, kdo za současné ekonomické situace zaplatí opravy areálu stárnoucích sportovišť a pomalu se rozpadajícího hotelu v prostoru nymburského Sportcentra, kde by mohlo vzniknout. A že se nejedná o malou sumu.

Podle dřívějších odhadů bude potřeba investice nejméně ve výši 2,5 miliardy korun.

Zájem vybudovat v Nymburce líheň a zázemí pro špičkové sportovce reprezentující zemi na mezinárodních soutěžích potvrdil i šéf NSA Filip Neusser.

Podle zredukovaných plánů mají zůstat pouze tři národní sportovní centra. V Nymburce, Harrachově a Novém Městě nad Metují.

Je jasné, že to stěžejní a nejkomplexnější má být právě v Nymburce. „Takové projekty určitě mají smysl," řekl Neusser.

Areál ležící na levém labském břehu mimo hlavní centrum města má reprezentantům co nabídnout. Atletický ovál, kurty, bazén, několik krytých hal. K tomu hotel s výhledem na řeku Labe.

Má to jen jeden háček, podstatný a viditelný zdálky. Chátrající budovy z éry komunismu nesplňující nároky na kvalitní zázemí.

Modernizace naráží na financování. Už dříve se mluvilo o potřebě 2,5 miliard korun. Současné náklady by tak logicky byly patrně ještě vyšší. Na otázky kdo, kdy a z čeho to zaplatí, zatím jednoznačné odpovědi nezazněly.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.