Žádná mimořádná opatření však zatím vydána nebyla, omezeny nejsou ani návštěvy v rámci nemocnic či sociálních zařízení s výjimkou nošení roušek v areálech těchto ústavů. Od vypuknutí pandemie se v našem regionu uzdravilo 79 lidí, 2 s nákazou zemřeli.

Přitom infekční onemocnění u nás podle našich informací nemělo fatální dopad například na konání dětských táborů, jako tomu bylo třeba v sousedním Mladoboleslavsku, Kolínsku nebo Benešovsku. V některých případech byly tábory kvůli nákaze koronavirem ukončeny.

Krajská hygienická stanice nevydává přehled o počtech nakažených v jednotlivých městech a obcích. Zatím tedy neexistují oficiální informace, kolik nakažených je přímo v Nymburce a jiných městech.

Za poslední týden na Nymbursku přibylo 32 případů. To náš okres řadí na 8. místo v rámci celé republiky. Nejvíce přírůstků za týden má Praha (379), před námi jsou už jen Karviná (98), Frýdek – Místek (74), Brno – město (63), Ostrava (49) a už zmíněné lokality Prahy-východ (48) a Praha-západ (45).