Jako první otevřela v pondělí pekárna a šéfpekařka Lenka Červinková se nestačila divit. „Musím přiznat, že jsme začátek podcenili. Hned v pondělí jsme asi čtyřikrát měli úplně všechno vyprodáno a nestíhali jsme dopékat,“ svěřila se v úterý, kdy se také řada zákazníků marně doptávala na chleba, který rychle z pultu mizel. „Musím si udělat noční směnu a napéct věci tak, abychom měli skutečně další dny co prodávat. Takový zájem jsem opravdu nečekala,“ řekla krátce po otevření spoluprovozovatelka podniku.

V úterý dopoledne, kdy jsme prostory navštívili, jelo naplno také Turistické informační centrum. Zákazníci si přišli například pro specifické pastelky, další příchozí nabídku teprve obhlíželi. K dispozici je zboží od kalendáře na příští rok, vstupenek do kina a divadla přes suvenýry až po místní pivo v pet lahvi nebo populární likér Poděbradská samička. Provozovatel Královské čokolády, který bude nabízet podle svých slov vybrané zboží té nejvyšší kvality, se teprve chystal dorazit a otevřít.

Za oživením prostoru na poděbradském nádraží stojí Pavel Hlaváč, který dosud provozoval Turistické informační centrum (TIC) na náměstí vedle radnice. Jenže se proslýchá, že město chce domy, v nichž sídlilo i TIC, prodat. „Proto jsem hledal, kam centrum přemístit a objevil jsem tyhle prostory. Ale pro samotné centrum je to příliš velké,“ řekl Hlaváč. A tak oslovil další dva podnikatele s myšlenkou, že by se tam všichni vešli. „Dali jsme hlavy dohromady a domluvili se,“ usmívá se provozovatel infocentra.