Možná už letos získá město stavební povolení na stavbu nadjezdu v Koutecké ulici. Ten by nahradil současný frekventovaný přejezd a umožnil by tak plynulý provoz v místech, kde je železniční doprava hustá a často stažené závory moc klidu řidičům nepřidají.

Podle starosty lázeňského města Josefa Ďurčanského město čekalo čtyři měsíce na schválení posudku, který se týkal vlivu stavby na životní prostředí. Kraj v těchto dnech souhlas skutečně dal. „Netroufám si termín přesněji odhadovat, ale letos bychom povolení mohli dostat,“ řekl starosta Ďurčanský.

Souhlasný verdikt kraje je podle starosty prvním krokem k uskutečnění celého projektu. „Kromě žádosti o stavební povolení jsou na programu dne například majetkové záležitosti,“ vysvětlil Ďurčanský.

Novostavba se týká nadjezdu silnice druhé třídy přes trať Českých drah ve směru Praha – Lysá nad Labem – Kolín. „Součástí návrhu je kromě silničních a mostních objektů také úprava odvodnění, potřebné přeložky inženýrských sítí, úpravy zařízení Českých drah, rekultivace a vegetační úpravy,“ píše se v tiskové zprávě Středočeského kraje.

Záměr je v souladu s územním plánem města Poděbrad.