Tento týden Rada města rozhodla o vypsání veřejné zakázky na projektovou dokumentaci nové školky. „Na základě provedených průzkumů je stavba nové školky nevyhnutelná a přestavba té stávající při zachování současné kapacity školky neekonomická,“ uvedl radní Zdeněk Vocásek.

Odhady na náklady přestavby letité školky jsou příliš vysoké. A podle vyjádření radního by také byl problém s odstraněním azbestu, který současná stavba obsahuje. Proto má jít stará školka k zemi a na jejím místě poměrně rychle vyroste montovaná stavba. Nepůjde tedy o klasickou zděnou budovou, ale takzvaný modulový komplex.

Komunální volby v Nymburce
Volby začaly. Obhájí starostové své posty, nebo čeká města a obce výměna?

Nová budova má být maximálně dvoupatrová a bezbariérová. K ní přibude také zahrada, která má obsahovat kopec pro hraní si dětí. To má platit ze strany od budovy školky. Z druhé strany má vrchní zelená část kopce sloužit jako přístřešek parkoviště pro auta zaměstnanců školky a rodičů.

Vyjádření dotčených úřadů a vydané stavební povolení chce mít radnice do října příštího roku. V první polovině roku 2024 má být vysoutěžen stavitel nové školky a ve druhé polovině téhož roku má být hotovo.

V době, kdy bude školka na Zálabí mimo provoz, budou místní děti navštěvovat další školky ve městě.