Součástí Národní výstavy ovcí a koz bude celorepubliková soutěžní přehlídka ovcí. Zájemci navštíví elitní nákupní trhy beranů, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa. Expozice Náš chov nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a další potřebné veterinární pomůcky.

Nebude však chybět ani doprovodný program, který zamíří i mimo brány výstaviště. V sobotu v 9.30 se lidé sejdou na náměstí při příležitosti letošních Dožínek. Začnou předtančením Baráčníků a mažoretek za doprovodu dechové hudby a pak dožínkový průvod projede městem až na výstaviště. Tam na ně bude čekat spousta zábavy i ocenění zemědělských hospodářů Středočeského kraje, vyhlášení soutěží Středočeský šupináč a Potravinářský výrobek Středočeského kraje. „Slavnostní předání ocenění bude moderovat Jakub Kohák a proběhne v prvním patře,“ uvedl ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

V rámci výstavy se odehraje i 2. ročník mezinárodního závodu v Králičím hopu, což bude atraktivní podívaná pro celou rodinu. Výstaviště bude otevřené do neděle vždy od 9 do 17 hodin.