To jsou některé taháky letošního ročníku mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack, který se uskuteční v Poděbradech od 30. srpna do 2. září. Pořadatelé skutečně plní dřívější sliby a chtějí z přehlídky letos i do budoucna udělat akci minimálně evropského významu. „Festival nabídne unikátní interaktivní zážitek pro všechny věkové skupiny - kombinaci hudby a moderních technologií včetně video projekcí a bohatého zábavného programu v lázeňském parku. Naváže tak na loňský úspěch čtyřdenního programu, který navštívilo přes 30 tisíc lidí,“ uvedl prezident festivalu Michal Dvořák, známý muzikant ze skupiny Lucie. Letos pořadatelé očekávají přibližně dvojnásobek loňského počtu návštěvníků festivalu.

Hlavním tahákem prvního dne, kterým je čtvrtek 30. srpna, bude megakoncert skupiny Čechomor: Rok ďábla v Soundtrack stanu na hlavním pódiu. Čechomor uvede ve světové premiéře melodie z filmu Petra Zelenky Rok ďábla společně s projekcí – nejlepšími scénami z filmu, který získal sedm Českých lvů a hlavní cenu Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Největší zahraniční hvězdou tohoto roku bude Eric Serra a jeho koncert s kapelou, který zahraje od 20 hodin jako hlavní program sobotního večera. Eric Serra, francouzský hudebník a současně dvorní skladatel režiséra Luca Bessona, předvede hudbu, kterou složil pro filmy Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon nebo třeba Magická hlubina. Show plná světelných efektů a samozřejmě také skvělé hudby bude doplněná projekcí těchto významných děl světové kinematografie. „Koncert je na sezení, na místě si příchozí vybere sedadlo v rámci zakoupeného sektoru, které se mu líbí a není obsazené dříve příchozími,“ vysvětlují pořadatelé.

O den dříve, tedy v pátek 31. srpna od 20 hodin ve světové premiéře zazní projekt českého skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou Českých lvů za filmovou hudbu. Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné láhve, Lída Baarová, Nejasná zpráva o konci světa, Requiem pro panenku, Akumulátor 1 – na soundtracky v symfonickém provedení s projekcí z těchto kultovních filmů se mohou návštěvníci těšit druhý festivalový den.

Celý festival pořadatelé plánují zakončit nebývalou multimediální podívanou. Nově vydaná česká počítačová hra Kingdom Come, která od svého vydání letos v únoru prodala jen za první týdny přes milion kopií, se v hudebním a vizuálním pojetí představí na velkoformátovém plátně a podiu s orchestrem. Sestřih takto koncipovaného projektu s originální hudbou bude uveden poprvé a na unikátní zážitek se tak mohou těšit nejen fanoušci počítačových her, vizuálních představení, ale i klasické hudby a především milovníci propojení všech těchto složek v jeden multimediální zážitek.

Pro děti je nachystána projekce pohádky S čerty nejsou žerty, kterou doprovodí symfonický orchestr. Po všechny dny festivalu se v modrém stanu představí čeští i zahraniční interpreti slavných filmových a seriálových melodií. Každý den zakončí velká afterparty.

V lázeňském parku, který bude již tradičně zdarma, pořadatelé připravujemí bohatý doprovodný program - řadu koncertů a programů pro celou rodinu v malebném lázeňském parku plném hudby, divadelních představení, filmových promítání a performance. Součástí parku bude i food zóna s nabídkou mezinárodních specialit, chill-out zona, výstavy a workshopy.

Na jednotlivé koncerty v Soundtrack stanu - Hlavní stage jsou prodávány vsupenky v síti Ticketlive.

Festival podpoří řada institucí včetně poděbradské radnice a Středočeského kraje. Ten na akci přidá 4 miliony korun.

Hlavní hvězdy Sountracku:Čechomor: Rok ďábla – 30.8. od 19 hodin
Ondřej Soukup: melodie ze Svěrákových a dalších filmů – 31.8. od 20 hodin
Eric Serra: koncert hudby z filmů Luca Bessona – 1.9. od 20 hodin
Kingdom Come: multimedální show na plátně s doprovodem symfoniků – 2.9.