Ostuda. I tak se dá charakterizovat účast, či spíše neúčast veřejnosti na shromáždění v centru Nymburka přesně po týdnu od tragických událostí v Paříži.
Na demonstraci, kterou pořádal Klub vojenské historie 
a na níž jsme upozorňovali 
i v Nymburském deníku, přišli téměř výlučně členové vojenského klubu a jen pár, na prstech obou rukou spočítatelných obyvatel či náhodných kolemjdoucích. Čestnou výjimku tvořil místostarosta Pavel Fojtík.

Muži v historických uniformách přinesli na náměstí Přemyslovců francouzskou a českou národní vlajku. Někteří z přítomných také u morového sloupu zapálili svíčku na památku obětí útoku islámských teroristů v Paříži.

O samotném útoku a obětech se však hovořilo relativně krátce. Diskuze pak sklouzla k interpretaci islámského náboženství. Zejména předseda a hlavní organizátor akce Jaroslav Kupec pak varoval před nebezpečím šíření islámu do evropských zemí. „Pokud budeme tolerantní, jako například ve Švédsku, špatně dopadneme. Muslimové mají za úkol nejen svoji víru dodržovat, ale také ji vnucovat těm, kteří vyznávají jiné náboženství, nebo jsou bezvěrci," řekl Kupec.

Připomenout, že nebojujeme proti druhu náboženství, ale proti terorismu, se snažil místostarosta Fojtík. „Nejsme tu proto, abychom odsuzovali islám, ale abychom vyjádřili nesouhlas s činy teroristů," snažil se korigovat směr diskuze. Ta se však nadále točila především kolem historie islámu a varování před jeho současnými podobami.