Starosta Karel Otava nyní zveřejnil informaci, že podle projektu se na části nadjezdu směřující právě k této nové křižovatce bude jezdit maximálně třicítkou. Podle jeho slov je současná podoba křižovatky důsledek toho, že se na místo nevešel původně plánovaný kruhový objezd.

V minulém týdnu byl na stavbě nadjezdu uskutečněn 30. kontrolní den. Dokončovací práce jsou podle zjištění v časovém harmonogramu a samotný nadjezd včetně křižovatky u Litole bude otevřen začátkem září. „V současné době začíná montáž zábradlí a schodiště ze strany od Lysé i Litoli, jako tomu bylo u původního nadjezdu. Chystá se také pokládka asfaltové živice,“ uvedl starosta Karel Otava.

Jenže křižovatka na straně Litole je trnem v oku řadě místních. Silnice k ní vedoucí jsou úzké a podle některých budou ohrožovat bezpečný provoz. Podle starosty je však křižovatka vybudována podle všech příslušných norem.

„V místech, kde je přechod pro chodce, nesmí být vozovka širší než sedm metrů. V opačném případě by na místě musely vyrůst ostrůvky. Křižovatka je nyní postavena podle daného projektu. Z nadjezdu budou vozidla k ní sjíždět maximální rychlostí 30 kilometrů za hodinu,“ konstatoval starosta.

Zároveň připomněl, že křižovatka byla původně projektována jako kruhový objezd. Ten se však do uvedeného místa údajně nevešel.