„Všem, kteří přispěli na napajedla pro divoké koně a zubry, bych chtěl velice poděkovat. Podpora veřejnosti je pro nás velmi důležitá, bez ní by rezervace již neexistovala,“ řekl Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina. Veřejnost již v loňském roce v rámci dobročinné sbírky věnovala více než dva miliony na rozšíření rezervace velkých kopytníků na současných zhruba 350 hektarů.

Z peněz vybrané díky aplikaci Pomáhej pohybem ochranáři v nové části vybudují napajedla a opraví ta existující v původní části rezervace. „V rezervaci není žádný přirozený zdroj vody. Napajedla jsou proto extrémně důležitá. Zároveň jsou v provozu celoročně, a tak jsou vystavena extrémním výkyvům počasí, včetně silných mrazů během zimy. Proto po letech fungování potřebují opravu,“ vysvětlil Dostál.

Aplikace Pomáhej pohybem přičítá body za různé pohybové aktivity, od chůze, přes běh, jízdu na kole nebo na skateboardu až třeba po tanec. Novinkou je letos takzvaný plogging, tedy běh spojený se sběrem odpadků. „Moc děkujeme Nadaci ČEZ, která náš projekt zařadila mezi záměry, které veřejnost může v rámci aplikace podpořit. Jsme rádi, že štafeta dobrých skutků vyústila v pozitivní výsledek a potřebné peníze se prostřednictvím aplikace Pomáhej pohybem podařilo rychle vybrat,“ poděkoval Dalibor Dostál.