Až na několik stížností na hluk se nejlepší taneční festival ve svém žánru na světě vydařil. Na milovické letiště se podle údajů pořadatelů sjelo kolem 25 tisíc fanoušků taneční hudby. Z toho přibližně 16 tisíc bylo cizinců 
z celkem asi 50 zemí světa.

Na akci byli také připraveni policisté, kterých se do dění kolem festivalu zapojilo celkem 180. Včetně dvojice policistů z Německa. „Byli součástí společných hlídek a pomáhali řešit problémy s cizinci mluvícími německy. Po skončení akce musím říct, že to byl výborný nápad a osvědčil se," řekl vrchní policejní rada František Kuneš.

Na začátku festivalu policisté kontrolovali všechna přijíždějící auta. „S ohledem na situaci ve světě a v Evropě jsme se zaměřili na možnou přítomnost zbraní a výbušnin. Zkontrolovány byly posádky i zavazadlové prostory," konstatoval Kuneš. Organizátoři zároveň při vstupu kontrolovali samotná zavazadla detektory kovu. Ani pořadatelé, ani policisté naštěstí nic podezřelého neobjevili a festival se tak obešel bez problémů.

Tradičně se kontroly týkaly také odjíždějících aut, zejména řidičů. Ti se podrobili testu na přítomnost alkoholu či drog. „Ještě na začátku a v průběhu festivalu dostávali účastníci letáky, aby všichni věděli, že u nás je nulová tolerance alkoholu za volantem, což 
v některých zemích, z nichž účastníci přijeli, neplatí. Dostávali také orientační dechové trubičky, aby si sami mohli zkontrolovat, jsou-li ještě pod vlivem alkoholu," uvedl vrchní policejní rada.

Přesto někteří sedli za volant pod vlivem alkoholu či drog. Policisté na místě zadrželi 39 řidičských průkazů a rozdali pokuty na kauci v celkové výši 235 tisíc korun. Zadrželi také dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.

POLICEJNÍ ČÍSLA

celkem zkontrolováno 
4 087 osob a 3 300 vozidel

2x držení většího než malého množství drog, 5x drogový přestupek

za volantem 43x drogy, 30x alkohol do 1 promile (přestupek), 3x více než promile (trestný čin)

zadrženo 39 řidičských průkazů, uloženy pokuty na kauci v celkové výši 235 tisíc korun

přítomni psovodi se psy na vyhledávání výbušnin a drog