Obchodní dům by měl být hotov v květnu, část komerčních prostor se zřejmě otevře až v červenci. Město zatím nemá nasmlouvané všechny firmy, které budou pro Milovičáky poskytovat obchodní služby. „Jsme moc rádi, že tu bude takové centrum. Dlouho jsme na něj čekali. Slyšela jsem, že tu bude drogerie, lékárna a nějaký obchod s textilem a elektro," říká spokojená Jana Smiřická.

Čtěte také: V rozbité Armádní ulici opraví letos pouze výtluky

Její domněnky potvrdila i tisková mluvčí radnice Lucie Petrtýlová. „V tomto komerčním objektu již jsou podepsány smlouvy o dlouhodobém pronájmu s lékárnou Dr.MAX, drogerií TETA, průmyslově-oděvním diskontem Pepco, bude tam i smíšený vietnamský prodej, hračky a školní potřeby," sdělila Petrtýlová s tím, že se stále jedná s provozovatelem rychlého občerstvení, který by také umožnil vybudovat veřejné záchodky. „Dále tu pak bude zastoupení elektra, řeší se zastoupení firmy. Bohužel firma prodávající obuv nakonec od záměru provozovat prodejnu v Milovicích upustila," dodala Lucie Petrtýlová.

Radnice předpokládá, že pravděpodobně dvě třetiny tohoto objektu budou otevřeny pro veřejnost již ve druhé polovině května, zbylá část až během letošního července.

Čtěte také: Motorkář zmlátil řidiče, do jehož auta narazil