Soutěž byla pořádána v duchu stejnojmenné britské televizní soutěže, pro české diváky známé jako SuperStar. Událost trvala přes dvě hodiny, malé i větší děti po celou dobu nadšeně jásaly a tleskaly. Na závěr si děti zařádily na koncertě Michala Kavalčíka, který zazpíval naživo s doprovodem.

Soutěž probíhala od listopadu formou castingů a do finále se z téměř padesáti dětí probojovalo pět. Všechny to byly dívky z prvního i druhého stupně. Děti trénovaly doma, ve škole si potom vyzkoušely práci s mikrofonem. Většina finalistek se zpěvem zabývala už dříve. Objeven byl i nový talent, takzvaná divoká karta, dívka, která se zpěvem zkušenosti neměla a zpívala před velkým publikem poprvé.

V porotě zasedali jednak učitelé, ale také populární zpěváci, zmiňovaný Michal Kavalčík či Jakub Děkan, který se mimo jiné účastnil i největší české pěvecké soutěže Český slavík 2017. Porota při hodnocení zpěvaček oceňovala kromě samotného zpěvu také dobrou anglickou výslovnost nebo outfit, některým dívkám pak doporučila studium konzervatoře. Vítězkou se stala Valérie Vurčíková z 5. A a získala tak hlavní cenu, možnost nahrát vlastní CD v profesionálním studiu. Valérie byla výhrou velmi dojatá a nedokázala potlačit slzy.

Celou akci organizoval především učitel Petr Tesař. Příprava ho stála hodně energie, volného času a zařizování. Zvukař, světla, shánění cen a sponzorů, ale i samotná konzultace zpěvu se odehrávala především v jeho režii.

Škola má téměř 1500 žáků a je tak jednou z největších škol v republice. „Snahou bylo vytvořit událost pro všechny a zapojit co nejvíce dětí,“ komentoval akci ředitel školy Jaroslav Minařík. Letošní ročník byl premiérový, zda se z něj stane tradice, uvidíme v příštích letech. Akce se tak, slovy jejího hlavního organizátora, dostala do „rozměrů větších, než které si na začátku představil.“ S organizací nakonec pomáhali jak kolegové, tak žáci z deváté třídy, kteří celou soutěž moderovali, ztvárnili logo či vytvořili podpůrné webové stránky.

Zuzana Pelantová