Zdražení se setkalo s kritikou části obyvatel. Někteří si stěžovali na načasování zdražení do nynějších „těžkých časů“. Starosta Jaroslav Červinka připustil, že i to byl jeden z důvodů vrácení původní výše vstupného. „Lhal bych, kdybych řekl, že reakce na zdražení vstupného neměla na změnu našeho rozhodnutí vliv,“ řekl starosta.

Podle jeho slov bylo hlavním důvodem rychlého obratu radnice snaha ulevit místním v životních nákladech a nezatěžovat tak více jejich rodinné rozpočty. „Všechno se zdražuje a rozhodli jsme se, že nechceme lidi více finančně zatěžovat,“ konstatoval Jaroslav Červinka.

Podle některých komentářů stojí také za vrácením se k původnímu padesátikorunovému vstupnému blížící se komunální volby a hra o hlasy voličů.

Vstupné až od června

Další změnou oproti nedávným informacím je fakt, že se nezačne vybírat od neděle 15. května, ale zřejmě od 1. června. V současné době se totiž v areálu pohybují bagry a pracovníci technických služeb dokončují některé práce.

O tom jsme se přesvědčili ve středu odpoledne. 

Pro občany Poděbrad, ČSSD, Piráti a Zelení. To je čtveřice menších stran a uskupení, které se rozhodly vytvořit společnou kandidátku a koalici pro zářijové komunální volby v Poděbradech.
Komunální volby se blíží. Menší strany vytvořily v Poděbradech koalici

Dodělávají se práce například na travnatých plážích u kempu nebo na nové plavčíkárně. „Dokončujeme nové chodníky, závlahy hřiště, zpevněné plochy pro minigolf a oplocení areálu u nových vstupů,“ stojí na stránkách města.

Podle starosty by však všechny práce měly být hotové k poslednímu květnu. „Pokud všichni dodrží, co slíbili, stavební práce budou do konce května hotové a vybírat se začne od 1. června,“ uvedl starosta.

Oficiální otevření sezóny na Jezeře, které se podle slov starosty spojí s dětským dnem, ne kterém nebude chybět řada atrakcí a soutěží, se má uskutečnit v sobotu 11. června.

S permanentkou za 30 korun

Základní denní vstupné tedy zůstane na 50 korunách. Kdo přijde až po sedmé večer, zaplatí pouze 10 korun. Jezero bude od půlnoci do šesti ráno zamčené.

Situace v Obecním domě v únoru 2021, kdy na místě začalo fungovat očkovací centrum nymburské nemocnice.
Do Obecního domu v Nymburce se vrací kultura. Očkovat se bude v nemocnici

Nově si lidé budou moct pořídit na pokladně permanentku,přičemž minimálně ji bude potřeba dobít 300 korunami. Při placení vstupu pak za celodenní vstupné zaplatí návštěvník pouze 30 korun. Při deklarovaném zvýhodnění to vydá na deset vstupů. Nakoupený kredit bude využitelný 18 měsíců. Pomocí permanentky bude také možné koupit vstupné více členům rodiny nebo partě kamarádů.

Částka se bude muset platit při každém vstupu. Pokud tedy návštěvník Jezero opustí a bude se týž den chtít ještě vrátit, musí zaplatit znovu. Nebudou platit ani žádné věkové tarify, vstupné bude jednotné od kojenců až po seniory.