Každé ze zvířat má za sebou svůj příběh. Volavku přijali s ledovými krustami na peří. Ty jí znemožňovaly pohyb a v době velkých mrazů by se jí to mohlo stát osudným. Zároveň byla také lehce vysílená a dehydratovaná. „Naštěstí několik dní stačilo na to, aby se dala dohromady a mohla opět sama vzlétnout,“ uvedl vedoucí stanice Luboš Vaněk.

Kalous ušatý se ve stanici léčil po těžkém úrazu křídla již od loňského roku. Úraz utrpěl po srážce s autem. „Zpočátku jsme nevěřili, že by to mohlo dobře dopadnout, ale soví opeřenec byl velký bojovník,“ konstatoval vedoucí stanice.

Zajíc polní byl nalezen u silnice se zlomeninou přední končetiny. I v tomto případě nebylo zpočátku vůbec jasné, jak vše dopadne, ale dlouhé léčení přineslo své ovoce. Káni lesní nálezci objevili u silnice. Byla lehce otřesená po srážce s automobilem a zároveň již hodně vysílená. „Naštěstí kolize s autem nezanechala trvalé následky, a tak se jí podařilo po necelých dvou měsících úspěšně připravit na vypuštění zpět do přírody,“ uzavřel Luboš Vaněk.