Vypadalo to na klidnou posvícenskou neděli. Nebýt telefonu před devátou večer, který oznamoval, že je muž v Labi.

Na místo ihned vyjela policejní hlídka. „Spolu se dvěma oznamovateli se snažili, aby plavající muž doplaval k břehu bez cizí pomoci,“ popsala začátek akce policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.

Mezitím byla kontaktována poříční policie, která má sídlo poblíž události, a ta vyslala na pomoc člun. Plavající muž náhle zmizel pod hladinou.
„Oba oznamovatelé a jeden policista skočili do vody a plavali do místa, kde muže naposledy viděli. Podařilo se jim ho vytáhnout na člun, kde začali s okamžitou resuscitací,“ uvedla Tuzarová.

Muž byl v bezvědomí. Člun připlul ke břehu, kde už si ho převzali lékaři záchranné služby.

Oživovali ho něco kolem půl hodiny, v půl desáté se chytil. „Následně byl převezen do nemocnice na Královské Vinohrady do Prahy,“ ukončila mluvčí.
„Ještě jsem ho viděl nad hladinou, když jsme přijížděli,“ řekl krátce po přenosu do sanitky jeden ze zasahujících policistů z poříční policie. U případu výrazně pomáhali také hasiči.

Muž je ročník 1954 z Nymburska. Prý se rád občas napije. Alkohol mohl v tomto případě vydatně pomoci k tomu, že se nezvládl udržet nad hladinou. Otázkou zůstává, zda nešlo o záměr.

„Muž je v ohrožení života,“ popsal aktuální stav téměř den po události mluvčí vinohradské nemocnice Lukáš Matýsek.

Podobným případům nedaleko lávky dochází relativně často. Před několika lety policisté ve spolupráci s hasiči zachránili život mladíkovi, který do řeky spadl. Byl značně pod vlivem alkoholu.

Lukáš Trejbal, Miroslav S. Jilemnický