Ředitel rozhlasu René Zavoral uvedl, že o to, aby zámek našel vlastníka, který se postará o opravu i o smysluplné využití, má zájem i nynější vlastník. Proti tomu, že by se jím mohl stát právě kraj, nic nenamítá. Zůstává tedy otevřen prostor pro další jednání.

V Přerově nad Labem by přitom nemělo hrozit opakování nepovedeného krajského dobrodružství se zámkem v Buštěhradu, úzce spjatého se soudem řešenou kauzou spojovanou především se jménem někdejšího hejtmana Davida Ratha. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) vysvětluje, že zámek se nachází v oblíbené turistické oblasti; v blízkosti je krajský skanzen lidových staveb. Zpřístupnění objektu ležícího nyní ladem by tak představovalo znamenité návštěvnické lákadlo – přičemž se nabízí příležitost vytvořit jedinečný komplex koncepce „v zámku a v podzámčí“.

Předběžné úvahy počítají s tím, že na zámku by mohla být návštěvníkům představena minulost Polabí – a také jedinečná osobnost habsburského rodu: Ludvík Salvátor Toskánský, který se významně zasloužil o vznik nejstaršího „muzea v přírodě“ ve střední Evropě (dnešního Polabského národopisného muzea). Na pořádání zdejších kulturních akcí by kraj zřejmě mohl spolupracovat právě s Českým rozhlasem – stejně jako s blízkým městem Lysá nad Labem.

Ilustrační foto
Peníze? Ano, budou, slíbili starostům premiér i ministři
Místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec se zajímal například o problematiku protipovodňových opatření.
Debata o nové spalovně se točí hlavně kolem dopravy
Zástupci vlády a kraje jsou na železniční zastávce ve Velké Bučině, která leží na trati mezi Kralupy nad Vltavou a Velvary.
Přidat vlaky na koleje? Problém. Zřídit parkoviště u nádraží? Taky problém!