Jako pokus o sebevraždu kvalifikují policisté případ, který se stal v Jedličkově ulici v Lysé. Důchodce v pondělí večer ve svém bytě ve třetím patře domu napsal dopis na rozloučenou a odešel na zahradu do skleníku. Tam se několikrát bodl do břicha.

Podle dostupných informací se muž v pondělí večer ještě domlouval se svojí příbuznou, že ráno půjdou k lékaři. Pak ale napsal zmíněný dopis a vyšel do zahrady.

Ráno jej příbuzná sháněla, ale nezvedal telefon. Proto se do bytu za doprovodu dalšího muže vydala. Kolem desáté dopolední jej nalezli ve skleníku. „Muž měl asi tři bodné rány v oblasti břicha, ale jednalo se spíše o povrchová zranění. Byl však velice podchlazený, údajně byl ve skleníku celou noc. Byl převezen na chirurgickou ambulanci nymburské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Podle informací záchranářů muž není v bezprostředním ohrožení života. „Jeho zranění bych charakterizoval jako střední. Nůž nepronikl až do dutiny břišní. Větší ohrožení představovalo výrazné podchlazení,“ uvedl jeden ze záchranářů. Krevní ztráty byly minimální. Zato však muž vykazoval výrazné známky zmatenosti.

Motiv jeho činu stejně jako obsah dopisu na rozloučenou policisté tají. „Motiv zůstává předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.