Školka pracuje podle vlastního školního vzdělávacího programu s názvem „Krůček za krůčkem, za krokem krok, až přijdeš k potoku, uděláš skok“. Celé znění je umístěné v přízemí na nástěnce ve vstupní hale. Součástí programu je adaptační program, logopedická prevence, relaxační a psychomotorická cvičení, preventivní program, ekologický program, plavecký výcvik pro předškoláky, seznamování s prací na počítači a příprava na školu – kroužek předškoláček s názvem „Od Neználka k Všeználkovi“.

Během roku mají děti možnost navštěvovat různé akce, divadelní představení, jezdí na výlety, exkurze nebo pořádají různé aktivity přímo v budově školky nebo na zahradě. Letos se starší děti vydaly na Staré Hrady a mladší jely do Ekocentra Huslík, kde jim chovatelé ukázali zvířátka a děti se o nich dozvěděly důležité informace.

Spoustu zajímavých aktivit si děti užily v přírodním zábavním parku Hummer, kde si vyzkoušely střílení z luku, praku, soutěžily v přetahování lana a chytaly rybky. Na den dětí soutěžily na zahradě, kde byla vytvořena čtyři stanoviště a ta postupně střídaly. Každý rok probíhá rozloučení s předškoláky, kteří si projdou „Velkou cestou zvědozemí“ a proběhne šerpování. Kromě toho je navštíví kouzelník, který čaruje s bublinami, kartami a míčky v doprovodu paní balancující se sklenicemi.

Už zítra v tištěném vydání Nymburského deníku představíme MŠ Karla Čapka v Poděbradech