„Celé Česko čte dětem“ a věnuje se projektům o přírodě a ekologii. Přímo ve školce chovají vodní želvičku, rybičku, oblovku žravou a na zahrádce mají hmyzí hotel. Rovněž jsou zapojeni do projektu „Motýlí zahrádka“ a starají se o housenky až do jejich proměny v motýly.

Na Den dětí se vydali na cestu za pokladem formou šipkované, kdy děti plnily různé úkoly a na konci je čekalo překvapení. Po celý týden se děti mohou radovat z neobvyklých aktivit, které pro ně paní učitelky přichystaly, a také je naplánován výlet. Na nedávný den maminek si děti připravily vystoupení s básničkami, písničkami a společně si vyrobily papírovou kabelku s náhrdelníkem, nebo skleničkou.

MŠ Poděbradská najdeme ve Velkém Zboží

Mateřskou školu Poděbradská najdeme ve Velkém Zboží u hlavní silnice, ale je součástí Příspěvkové organizace Mateřská škola Poděbrady.

Její předností jsou velké světlé prostory a rozlehlá zahrada s vzrostlými jehličnatými stromy. MŠ byla otevřena v říjnu roku 1980 jako jednotřídní. Do tohoto roku zde byla základní škola. Po rekonstrukci celé budovy se v lednu 2011 otevřela další třída. V přízemí se nachází třída Motýlek a v prvním patře Beruška. Školka disponuje zahradou s novým herním systémem doplněná vahadlovou a pružinovou houpačkou, altánem a pískovištěm. Program školky vychází z z ročních období, svátků, lidových tradic a akcí školy.

V průběhu roku navštěvují různé akce, divadelní představení, jezdí na výlety, pořádají exkurze, zábavná odpoledne pro děti i rodiče, oslavují svátky, pořádají setkání s Mikulášem a čertem a každý rok probíhá slavnostní rozloučení s předškoláky.

Už zítra v tištěném vydání Nymburského deníku představíme MŠ Žižkova v Poděbradech