Třetí týden zkušebního provozu běží prvním třem strážníkům městské policie v Milovicích. Za prvních čtrnáct dní své funkce už stačili napomenout několik řidičů kvůli nesprávnému parkování a vyřešit znečištěné komunikace od probíhajících staveb. Na víc ale zatím nemají pravomoci. Dva z nich totiž nemají potřebné zkoušky a pouze jeden je oprávněný k úředním úkonům.

Podle starosty Milana Krause však není žádný problém. „Jako velitel městských strážníků jsem jim jako první rozkaz dal, aby si co nejdříve dodělali zkoušky. Zatím jde stejně jen o to, aby si lidé v Milovicích, Benátecké Vrutici a Božím Daru zvykli na to, že tu vůbec strážníci fungují,“ uvedl starosta Kraus s tím, že strážníci mají zatím za úkol pouze případné provinilce na jejich přestupky upozornit.

Během dubna by měl trojici milovických strážníků doplnit ještě jeden člen městské policie. Ta by měla začít fungovat v kanceláři v Dukelské ulici poté, co se z ní vystěhuje odbor správy majetku. „Nyní jsme ve fázi stěhování. Strážníkům v těchto dnech přicházejí uniformy v krabicích, dovybavují se výpočetní technikou a razítky. Počítáme s tím, že do léta by se měla jejich činnost dostat do normálu,“ doplnil starosta.

Vedení města očekává, že se aktivity městských strážníků zaměří také na vytipované lokality, kde se nacházejí prázdné objekty. V nich se schází různé partičky s pochybnými aktivitami. „I v tomto ohledu už začali strážníci pracovat. V Milovicích jsou místa, kde se nacházejí i injekční stříkačky, takže se dá předpokládat, co se v těchto lokalitách děje,“ odhadl Milan Kraus.

Na milovickém diskuzním fóru to vře. Lidé se rozdělují na dva tábory. Jedni novým strážníkům fandí, druzí nevěří, že se něco změní. V jednom se však shodnou všichni. Chtějí, aby v jejich městě byl konečně pořádek a klid od vandalů a porušovatelů zákona, kterých je v Milovicích zatím dostatek.