Nevíte, co je na tom pravdy, že letos v Poděbradech zakázali zahájení motorkářské sezóny?“ ptal se Nymburského deníku jeden z motorkářů Jiří Končák z Kovanic.

Tradice by byla razantně ohrožena. Obrátili jsme se na organizátory zahájení i nové představitele města Poděbrad.

„Už podruhé musíme tuto informaci dementovat. Není to pravda, že se tato akce v Poděbradech neuskuteční. Už se nás na to ptal někdo na veřejné debatě,“ obhajoval konání místostarosta Ivan Uhlíř.

Ani hlavní organizátor Josef Mlejnek z pražského klubu majitelů motocyklů Harley – Davidson HOG Praha Chapter nechápe, kdo tyto zprávy šíří.

„Jako každoročně je první informace na našem webu v Kalendáři akcí. Ano, také se to ke mně dostalo, že údajně Poděbrady nebudou. Nevím, kdo a z jakého důvodu tyto informace šíří. S novým starostou jsme se tomu lehce pousmáli. Brzy v sedlech,“ nenechává se odradit od dobré nálady Mlejnek.

V Kalendáři akcí je na webu www.hogpraha.cz.uvedena jízda z Prahy do Poděbrad na sobotu 2. dubna.

Informace o nekonání srazu v Poděbradech doprovází stěžování na znečištění životního prostředí a označení motorkářů za snoby.

„V diskuzi na zastupitelstvu zazněl dotaz, proč se nebude konat v Poděbradech zahájení sezóny. Tuto informaci jsem popřel. My chceme zviditelnit Poděbrady,“ uvedl starosta Ladislav Langr.