Diashow Duhová Afrika od sloní řeky za bílým žralokem přiveze do poděbradského Zámeckého bigrafu česko–rakouská dvojice Miloš a Kateřina Motani v rámci svého turné po České republice v neděli 21. března od 15 a od 17 hodin.

Ve své nejnovější show se podělí o své bohaté zážitky a poznatky z cesty napříč jižní Afrikou, která jim učarovala svou neuvěřitelnou různorodostí, barevností a přírodními krásami. Úplně poprvé se objeví v jejich pásmu kromě nádherných fotografií i krátké videosekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhne každého diváka do dění, jakoby byl on sám na cestě.

Uprostřed buše plné afrických zvířat objevují oba fotografové a cestovatelé plno neznámých rostlin. K nezapomenutelným patří i nesčetná setkání s místními obyvateli. Z nebezpečného Johanesburgu vede jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku. Od Sloní řeky míří do Dračích hor. Divoké pobřeží je uchvátí nejen svou nedostupností, nádhernou krajinou a dramatickým pohledem na moře, ale i půvabnými hliněnými chýšemi, ve kterých stále tepe život, jako kdysi zastara.

Diváci uvidí i Kapské město, Mys dobré naděje nebo Boulder Beach s roztomilými tučňáky nebo poušť Kalahari.