Podle radního Zdeňka Vocáska jsou firmy specializující se právě na tento typ prací vytížené a nemají volné kapacity. Kdy budou mostky opravené, je tak zatím ve hvězdách.

Na nabídku města se v žádné ze dvou výzev nepřihlásil dodavatel, a to i přesto, že cena nebyla zastropována podle rozpočtu stanoveného projekční kanceláří. „V současné době jsou kapacity společností provádějící opravy mostních staveb naplněny. Tento stav je patrný i u jiných stavebních prací napříč obcemi v regionu, což má negativní dopad na celkovou cenu i prodloužení termínu oprav,“ uvedl Zdeněk Vocásek.

Aktuálně pracují dělníci souběžně na druhé a třetí etapě opravy ulice na pravé straně z pohledu od náměstí.
Práce na opravách Palackého třídy se protáhnou do konce října. Chybí materiál

Výzva na přemostění Velkých a Malých Valů tak bude vypsána znovu. Předpokládaná cena zakázky činí necelých šest milionů korun. „Průtahy zatěžuje obce, které musí vypisovat zakázky opakovaně místo toho, aby jejich práce byla zaměřena na další investice plánované v obecních rozpočtech na daný kalendářní rok,“ stěžuje si nymburský radní.

Spousta staveb tak podle jeho slov vzhledem k jejich nedokončení v kalendářním roce přechází do dalšího rozpočtového roku, což u staveb s dotacemi staví obce do složité situace vzhledem k termínům dokončení a vyúčtování dotací. „Bohužel jsou i případy, kdy některé obce dotace vrací kvůli tomu, že nestihnou profinancovat investiční akci nebo ji zahájit,“ doplnil Vocásek.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.