Téměř o měsíc dříve, tedy do konce listopadu, garantuje dokončení prací na přestavbě záplavového mostu investor, kterým je kraj. V současné době firma Mados MT odstraňuje po stržení asfaltu zeminu z mostu.

„Začali jsme s rekonstrukcí mostu 19. května a firma nejdříve odhadovala dobu přestavby na sedm měsíců. Nyní máme příslib, že neskončí 19. prosince, ale práce dokončí do konce listopadu,“ řekl mluvčí kraje Martin Kupka.

Pro místní to znamená jednoznačně pozitivní zprávu. „Za každý den, o který opravu zkrátí, jsme rádi. To je opravdu moc dobrá zpráva, když se jim podaří skoro o měsíc otevřít dříve. Před Vánoci se to šikne,“ řekl například Václav Bártl z Polabce.

Přestavba je v plném proudu, stavebníci odkrývají zeminu a odváží rozřezané nosníky, které vytvořily hromady suti podél celého mostu.
„Kompletně jsme demontovali chodníky a začali s obnažováním oblouků. Jsme v kontaktu s památkáři, postupujeme citlivě k hodnotě starého mostu,“ řekl Kupka.

Podle něj se firma dostane až na oblouky, na ně pak položí novou betonovou desku.
„Natáhneme ocelová lana, ta se postupně zalévají do betonu,“ popsal postup Kupka.

Pro místní vybudovala firma i dočasnou přístupovou cestu z lokality Zámostí.
Lidé mají ještě v paměti právě skončenou přestavbu silničního mostu, a tak to vítají. „Je to dobré, musela jsem jinak jezdit na kole přes hydroelektrárnu, dostanu se teď rychleji do centra,“ řekla nám oslovená cyklistka z Polabce.