Město zveřejnilo oficiální datum uzavření kamenného mostu a ulice Boleslavské. Tento úsek by měl být úplně neprůjezdný od soboty 8. září na dva týdny. Až do neděle 23. září.

Spolu s kamenným mostem bude uzavřena i ulice Boleslavská, a to až ke křižovatce s ulicí Zbožská. Řada ulic v centru se z jednosměrných promění v obousměrné, některé budou slepé, v části ulic bude omezeno parkování. Na Náměstí Přemyslovců má být vjezd aut omezen. Kromě dopravní obsluhy, záchranky a zdejších obyvatel.

Řidiči by se měli připravit na řadu omezení a objízdné trasy. Ty budou rozdílné pro vozidla nad 19 tun a do 19 tun kvůli nosnosti mostu přes Mrlinu. „Nebude to vůbec jednoduchá situace a řidiči se na to musí připravit,“ řekl dopravní inženýr Jiří Zvěřina.

Místní řidiče bude hlavně zajímat malý okruh, který povede ve směru od Boleslavi ulicí V Kolonii, na Palackého třídu ke Slávii, pak směr Babín, kde přejedou obchvatový most. Odtud se už dostanou buď do Nymburka, nebo Poděbrad.

Omezení se týká i autobusové dopravy. Ta bude ve směru Poděbrady - Hořátev - Pečky - Zvěřínek - Sadská začínat ze Zálabské strany v ulici Na Bělidlech.

Ostatní, včetně tranzitní dopravy, pojedou stejně jako pro vozidla do 19 tun.