S malým zlepšením v dopravě mohou řidiči počítat od konce června. Dělníci, kteří od března opravují most přes Mrlinu, si pospíšili a most možná otevře o pár dní dříve.

Původně měl most otevřít 30. června. Už dříve však mluvčí kraje Berril Mascheková potvrdila, že práce na opravě mostu jsou skutečně v předstihu oproti schválenému harmonogramu. „Kolaudace mostu přes Mrlinu v Nymburce bude 26. června,“ potvrdila ve čtvrtekDeníku. Pokud tak kolaudace proběhne v pořádku, mohl by most otevřít skutečně dříve, než se původně předpokládalo.

To je dobrá zpráva hlavně pro ty, kdo se s prvními prázdninovými dny chystají vyrazit na dovolenou. Podle zkušeností řidičů i místních lidí bývá totiž doprava v Nymburce začátkem prázdnin ještě o něco hustší, než obvykle.

Větší úlevu dopravě v centru města by měl přinést až dokončený obchvat Nymburka. Ten by měl být otevřen na podzim příštího roku. Právě na dokončení obchvatu města spoléhají nejen Nymburáci, ale i řidiči, kteří musí ucpaným městem každý den projíždět.

Ne všichni si však myslí, že obchvat problém s dopravou ve městě a jen po metrech popojíždějících autech, vyřeší. „Politici se ohánějí dostavbou obchvatu, ale pochybuju, že i když bude celý obchvat dokončen, kamiony z centra města zmizí,“ řekl Nymburák Petr s tím, že dopravu v Nymburce komplikuje i příliš úzký kamenný most přes Labe.