Hlavním programem odpoledne byla přehlídka - předvedení kolekce Ateliéru Donát a dalších modelů poděbradských oděvních společnosti – Krejčovství Borecký, MH Fashion Style, Prádlo U Pinkasů, Triola, Peso, Móda Vodvářková a dalších. Předvádělo se také na živou hudbu houslisty Alexandra Shonerta a operní pěvkyně Jany Ryklové. Program obohatilo i vystoupení kytaristy Zorana Gajiče. Celou akci vtipně a empaticky moderovala dvojice Vendula Krejčová a Aleš Cibulka. Pro diváky bylo určitě velkým lákadlem vystoupení známé herečky Nadi Konvalinkové, která jako vždy předvedla několik modelů značky Ateliér Donát, které jí byly připravené přímo na tělo. Na molu předváděla i Miss České republiky z roku 2009 Iveta Lutovská.

Kolekce Ateliéru Donát byla složená ze sportovní a společenské módy. Ve společenské kolekci dominovaly barvy havraní modř a stříbřitě šedá, modely byly zdobené krajkou a měly zajímavé nápadité detaily – asymetrický střih, řasení, sklady apod. „Střihy společenských šatů jsou navržené a řešené tak, že si vybere žena postavy XS stejně jako žena s plnější postavou až do velikosti 6XL,“ prozradila návrhářka Ilona Donátová. Součástí společenských rób byly roušky, které symbolizovaly současnost. Návrhářky tím upozorňovaly na křehkost a zranitelnost fyzického i psychického života.

Návrhářkám Iloně Donátové a Romaně Krejčí je sport velmi blízký, obě rády sportují, proto se v každé jejich sezónní kolekci objevuje linka sportovních outfitů. Tentokrát vsadily na antracitovou, stříbřité odstíny šedé a bílé.

Sportovní móda má romantický nádech a společenské prvky – metalické barvy, transparentní nebo lesklé materiály apod. Stále velký ohlas mají lněné kolekce a tuniky, které na přehlídce nemohly chybět. A jaké poselství předávají návrhářky ženám prostřednictvím svých modelů? Aby se každá žena snažila být hlavně sama sebou a našla svou vlastní krásu.