Před jednou po obědě zažili obyvatelé Ječné ulice v neděli opravdu horké chvilky. Splašková voda se začala valit v cípu slepé ulice u domu Františka Nechvíla a tekla do místní strouhy. „Trvalo to třičtvrtě hodiny, nevěděl jsem, co s tím, tak jsem zavolal na dispečink podniku Vodovody a kanalizace,“ řekl Nymburskému deníku Nechvíl.

Podle očitých svědku zřejmě nefungovala v tu dobu čerpací stanice. „Močůvka tekla proudem, jako když vyléváte desetilitrový kbelík vody,“ popsal Nechvíl, který se sousedem Luborem Zítou podal stížnost na odbor životního prostředí na radnici, na město Poděbrady a také na Krajskou hygienickou stanici.

Technici VaKu přijeli a čerpadla zkontrolovali, na místo se vypravili ještě v pondělí. Jiní pracovníci s cisternou podle Nechvíla skvrnitou silnici spláchli vodou.

„Došlo ke kontaminaci části vozovky, je tady zvýšené nebezpečí nemoci. Splašková voda natekla do strouhy, odkud bude dlouhou dobu páchnout a znepříjemňovat ovzduší,“ píše se ve stížnosti.

Jak na danou situaci zareaguje odbor životního prostředí?

„Ještě nemám tu stížnost na stole, vidím za tím ale rozdělené město. Po přečtení stížnosti zkontaktuji VaK, jak to řešili a udělám si na věc názor,“ uvedl vedoucí odboru životního Jindřich Vondra.

Patálie s kanalizací panují v lázeňském městě už od roku 2006.