Nymburskému deníku se podařilo oslovit svědkyni napínavé události.

„Bylo kolem páté odpolední, když u nás na náměstí zazvonil zvonek. Zvonily ženy, které šly po náměstí na procházce a uviděly mladíka, který upadl do bezvědomí na lavičce. Ze sedu se prostě skácel bezvládně do lehu. Ženy u sebe neměly mobil, proto zvonily na nás a proto jsem číslo 112 vytáčela já,“ říká svědkyně bydlící na náměstí.

Podle dalších svědkyň se jednalo o zhruba pětadvacetiletého mladíka z nedalekých Běrunic. „Záchranka tu byla za chvíli. Mladík nebyl při vědomí, ale dýchal a měl tep. Byl ale úplně studený. V první chvíli jsme měly opravdu strach, jestli žije,“ vypráví svědkyně události.

Strach navíc umocňovalo několik lahví alkoholu pod jeho lavičkou. „Ale alkohol z něj vůbec cítit nebyl. Údajně před jeho kolapsem se kolem něj pohybovala partička kamarádů, která ovšem utekla a nechala ho tam být. Ti kluci včetně toho v bezvědomí mají pověst mladíků, kteří už mají zkušenosti s drogami,“ říká žena, která mladíkovi možná zachránila život.

Záchranáři po příjezdu mladíka asi čtvrt hodiny oživovali přímo v sanitce. Potom jej odvezli k hospitalizaci. „Bylo u něj podezření na intoxikaci alkoholem nebo drogami,“ potvrdila mluvčí záchranky Tereza Janečková.