Podnapilá mládež rozbíjející lahve o chodník a nebo hlasitá hudba. Tak vypadají především víkendové noci v centru Nymburka. V Jankovicích, kde si lidé dlouhou dobu stěžovali na diskoklub Alcatraz a podnapilou hlučící mládež, která se v jeho okolí shlukovala, je přitom podle místních klid. Klub je totiž od prosince zavřený. Nevyspalí jsou teď lidé z centra.

Například o minulém víkendu se „děly věci“ před Dělnickým domem, kde se právě konala hudební produkce. Podle očitých svědků řádila a popíjela na ulici dokonce parta mladistvých. Dovnitř je prý ochranka nepustila a tak si vybaveni vlastními zásobami alkoholu udělali hlučnou párty na ulici.
„Vůbec jsem se nevyspal, třískali tam lahvemi o zem a házeli i petardy,“ popsal jeden ze sousedů z ulice.

Podle provozovatelky Restaurace Dělnický dům Jaroslavy Čechrákové se snažila v rámci svých možností zakročit i ochranka diskotéky.

„Přinesli si svoje zásoby a s těmi by je dovnitř nikdo ani nepustil. Kluci z ochranky je chodili ven zklidnit, ale samozřejmě si toho moc dovolit nemůžou. Je hrozné, že ty děti rodiče vůbec pustí a že jim někdo prodá alkohol,“ řekla Čechráková.

Výjezdy kvůli rušení nočního klidu hlavně kolem restaurací a heren v centru města registruje i městská policie. Jedna hlídka však toho prý mnoho nezmůže. „Je také těžké rušení nočního klidu prokázat, protože hluk nemáme čím změřit,“ řekla Simona Lazarová z městské policie.

Před časem se přitom radnice zabývala vyhláškou, která by omezovala hudební produkci. Ovšem jen ve dvou podnicích. Jeden z nich však už nefunguje a na hluk ve druhém už si lidé prý nestěžují. „Vyhláška tak vlastně pozbývá smyslu, navíc ze zastupitelů o ni projevil zájem myslím jen jeden,“ řekl tehdy starosta Ladislav Kutík.