Úkolem 15 finalistů je připravit naživo svůj originální recept zdravé, chutné a originální svačinky. Na vytvoření moderní tuňákové svačinky mají časový limit 20 minut. Porotci budou hodnotit nejen chuť a přípravu, ale také nápad a foodstyling.

A co si připravila naše poděbradská naděje? Bude to kuskusový salát s tuňákem v parmazánovém košíčku. 

Nejlepší vyhrává poukaz v hodnotě 7 tisíc korun a soutěžící na druhém a třetím místě získají poukazy v hodnotě 5 a 3 tisíce korun. Pořadatelská porota vyhlásí Zvláštní cenu Rio Mare v hodnotě 5 tisíc korun. Navíc všechny školy, ze kterých budou ocenění kuchařky a kuchaři, dostanou tuňákové produkty Rio Mare ve stejných hodnotách.

O nejlepších soutěžících bude rozhodovat odborná porota složená z garanta soutěže Mistra kuchaře Vladimíra Picky, šéfkuchaře restaurace Aureole Jiřího Krále a šéfkuchaře kuchařského studia Atelier Culinary Vladislava Stupariče. Druhou porotu tvoří zástupci pořadatele a foodbloggerka Eva Ehrenbergerová. Finálovým kolem provede soutěžící herečka, moderátorka a kuchařka Markéta Hrubešová.

I letos bude do hlasování zapojena veřejnost, která na facebookových stránkách Rio Mare Česko udělí Cenu veřejnosti v hodnotě 5 tisíc v tuňákových produktech. Hlasování probíhá právě nyní od 26. do 30. listopadu. Facebooková stránka nabídne rovněž živý finálový přenos.

Suroviny na 4 porce: Kuskusový salát: 2 konzervy tuňáka Rio Mare ve vlastní šťávě, lžička limetkové šťávy LiMMi, 4 lžíce rajčatového pyré s bazalkou Mutti, lžičku extra panenského olivového oleje s citrónem Monini, lžíci bazalkového pesta alle genovese, 120 g kuskusu, 4 stroužky česneku, hrst rukoly, Parmazánový košíček: 140 g parmazánu, pár lístků rukoly, Rajčatová salsa: lžička extra panenský olivového oleje, 160 g rajčat, lžička limetkové šťávy LiMMi, sůl a pepř na dochucení.

Postup: Parmazánový košíček: Parmazán najemno nastrouháme a vysypeme na pečící papír do tvaru kruhu. Posypeme najemno nasekanou rukolou a dáme péct na 160 °C na 7 minut do trouby. Po vyjmutí z trouby vytvarujeme rozpeklý parmazán podle skleničky do požadovaného tvaru. Kuskusový salát s tuňákem Rio Mare: Na extra panenském olivovém oleji Monini necháme zpěnit česnek. Přidáme kuskus, který na oleji necháme mírně orestovat. Přilijeme nálev z tuňáka Rio Mare ve vlastní šťávě a vývar. Až kuskus změkne, přidáme nakrájeného tuňáka Rio Mare ve vlastní šťávě, rajčatové pyré s bazalkou Mutti, limetkovou šťávu LiMMi, pesto Arisi a zamícháme. Nakonec přidáme nasekanou rukolu. Rajčatová salsa: Naříznutá rajčata dáme do vroucí vody. Oloupeme jej ze slupky. Nakrájíme rajče, přidáme limetkovou šťávu LiMMi, olivový olej Monini, osolíme a opepříme a zamícháme.