Na minulém jednání schvalovali podle návrhů výběrové komise vítěze výběrových řízení na některé stavební zakázky. Mimo jiné i na výměnu oken a zateplení staré budovy základní školy pro první stupeň. V tomto případě se ale zastupitelé postavili proti vítězi soutěže a jednomyslně odhlasovali jako společnost, která se o projekt postará, místní stavební firmu, která skončila v hodnocení výběrové komise na druhém místě.

„Původní vítězná firma už dělala před několika lety fasádu na radnici a byly s tím nějaké problémy,“ připomněli někteří zastupitelé a přesvědčili tak ostatní o hlasování pro městeckou firmu. Jenže to se ukazuje jako potíž, která by ve finále mohla znamenat, že Městečtí o krajské, potažmo evropské peníze přijdou.

Poskytovatel dotace v tuto chvíli neumožňuje výběr jiné než vítězné firmy. Je velmi pravděpodobné, že firma, která zvítězila a my jsme ji nevybrali, by se navíc odvolala,“ říká starosta Milan Pavlík.

Proto svolal už na následující úterý zasedání zastupitelů, které se bude věnovat takřka výlučně tomuto bodu. „Nemáme moc možností: buď schválit firmu, která zvítězila u výběrové komise a revokovat naše rozhodnutí nebo se vystavit riziku, že o ty peníze přijdeme a v létě o prázdninách žádná rekonstrukce školy nebude,“ říká starosta.