„Zkuste si po opravách chodníku u kulturního domu přijet autem po silnici od Dymokur a zjistit, jestli něco přijíždí zprava, tedy od nemocnice. Pokud to bez porušení předpisů, vjetí do půli křižovatky nebo jiné finty zjistíte, zaplatím vám kdekoliv útratu. To totiž nejde.“

To je slušnější přepis mailu, který k nám dorazil před pár dny do redakce. Inu, zkusili jsme. A výsledek? Stěžovatel má jednoznačně pravdu!

Kritický hlas z mailu však není v Městci ojedinělý, jak jsme se na místě přesvědčili. O problému mluví půlka města. „Zábradlí je to hezký, ale řidičům opravdu výhled totálně znemožňuje. Mělo by se s tím něco rychle udělat, než se něco stane,“ varovala jedna z procházejících žen.

Zábradlí je u chodníku podél kulturního domu jen pár týdnů. Chodník se upravoval, aby u něj nevznikaly jako donedávna obří kaluže. A v rámci úprav bylo namontováno také nešťastné zábradlí.

O problému ví i starosta Milan Pavlík. „Samozřejmě o tom vím a také situaci řešíme. V úterý tu byli odborníci z policie, se kterými jsme o tom jednali. Prozatím v nejbližší době bude odstraněno ještě několik výplní zábradlí, aby se viditelnost zlepšila. Budeme však chtít naproti výjezdu instalovat zrcadlo, které by umožnilo bezpečný přehled o příjezdu aut od nemocnice,“ řekl starosta Milan Pavlík.

To však musí schválit dopravní inženýr, tedy zástupce policie. Policejní rada František Kuneš, který shodou okolností žije v sousedních Dymokurech, situaci na křižovatce také zná a souhlasí s tím, že je třeba něco změnit. „Ta křižovatka je opravdu nepřehledná a byla už v době, když tam ještě to zábradlí nebylo,“ připouští Kuneš.

Zda tedy potřebné zrcadlo bude instalováno dříve, než dojde na křižovatce k vážné nehodě, ukáží následující týdny.