Sportovní chůze je se středočeským lázeňským městem spojena od počátků moderního atletického hnutí a historie závodu sahá až do roku 1929. Také proto dnes středočeští krajští radní přiklepli Českému atletickému svazu na tento sportovní podnik půlmilionovou dotaci. Finanční podpora bude využita zejména na ubytování a stravování, ozvučení, dopravu, cestovné a videoprojekci.

"Okruh na lázeňské kolonádě je vyhledávaný nejlepšími evropskými chodci a Poděbrady se díky tomu dostávají do stále širšího povědomí veřejnosti. Navíc jde o propagaci atletiky a sportu jako takového. V průběhu Mistrovství Evropy týmů v chůzi bude připraven i doprovodný program pro žáky základních škol a rodiny s dětmi. I proto jsem rád, že dnes zastupitelstvo tento velký poděbradský sportovní svátek podpořilo," uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Mistrovství Evropy v chůzi družstev v Poděbradech pod patronací Evropské atletiky se bude konat 21. května 2023. Obsahuje závod mužů a žen na 35 km a 20 km a závod juniorů a juniorek na 10 km. Očekává se účast přibližně 280 atletů a atletek z 30 zemí. V Poděbradech už se významná chodecká soutěž konala několikrát. V roce 1997 to byl Světový pohár v chůzi, dále v roce 2017 Evropský pohár a v roce 2021 Mistrovství Evropy v chůzi družstev. Pořadatelství tohoto závodu je přiděleno Česku i na rok 2025. V roce 2022 oslavil pravidelný chodecký závod jubilejní 90. ročník akce. Úspěšnost a popularitu závodu dokládá i postavení závodu v rámci světového rankingu za rok 2022, ve kterém byl hodnocen klasický poděbradský závod na 1. místě a dosáhl dokonce vyššího počtu bodů než mistrovství světa v chůzi družstev, které se konalo na začátku března 2022 v Ománu.