Zatupitelé schválili jejich prodej s podmínkou, že ve 103 bytech, ke kterým budou parkovací stání patřit, nebudou bydlet agenturní pracovníci a nebudou sloužit jako služební byty nebo pro sociální bydlení. Podle starosty Milana Poura byla tato podmínka ve smlouvě uvedena kvůli tomu, že mnozí lidé v Milovicích radnici obviňují z toho, že podporuje vznik různých ubytoven pro problémové lidi.

Kromě stovky podzemních parkovacích míst vybuduje firma dalších dvacet stání, mezi nimi i několik míst pro invalidy. Město pak ještě doplní parkoviště o dalších deset míst, která už budou moci řidiči využít volně. Firma se ještě zavázala k vybudování nové technické a dopravní infrastruktury a provede parkové úpravy. „Jelikož máme v sousedství Základní školu Juventa, město se snaží tuto lokalitu respektovat jako poklidnou rezidenční čtvrť," sdělil starosta a dodal, že veškeré zemní práce by se měly v této lokalitě uskutečnit během letních prázdnin, aby na začátku školního roku bylo už vše hotové a nevznikaly před školou žádné problémy.

Město už v jednom případě před pár lety plánovací smlouvu s investorem podepsalo. Ten vybudoval sice parkoviště, ale v této době ho využívá pro komerční účely a obyvatelé domů, ke kterým mělo být parkoviště určeno, parkují, kde se dá.

„Pokud to bude opravdu tak, jak říkají, měla by nějaká místa zbýt i pro lidi z okolních domů. Situace v této lokalitě je v poslední době dost neutěšená. Akorát si myslím, že těch deset nebo třináct míst, co zbude, je stejně žalostně málo," vidí situaci ve Višňové Aleš Sucharda.