Nejkrásnější, nejsvůdnější, nejinteligentnější. Všechna tato nej by měla mít dívka, která se pro letošek stane Miss Polabí. Speciální korunku dostane večer 16. května. Čtenáři Nymburského deníku budou moci už od příštího týdne hlasovat na internetu pro svoji favoritku.

Prestižní soutěž, do které jsou přihlášeny především dívky z Nymburska a Kolínska, se letos koná potřetí. Stejně jako v předchozích ročnících je rozdělena do dvou věkových kategorií. „Mladší dívky jsou zařazeny do kategorie od 6 do 10 let. Druhá je pak limitována věkem 16 let,“ řekla hlavní pořadatelka Iveta Houžvičková.

Soutěž se i vzhledem ke speciálním věkovým kategoriím těší obrovskému zájmu ze strany veřejnosti, médií i sponzorů. Například letos si budou ty nejúspěšnější dívky moci vychutnat pobyt v Chorvatsku, nebo vyhlídkový let nad regionem.

Slavnostní večer bude moderovat Vojta Kladívko. Zkušený komentátor, kterého si lidé mohou pamatovat třeba z nymburského posvícení, nebo Pivovarského dnu.

Už během příštího týdne budou puštěny do oběhu vstupenky na slavnostní večer, který se odehraje v divadle Na Kovárně v sobotu 16. května od 17 hodin. Vzhledem k obrovskému zájmu se dá předpokládat, že budou během několika hodin vyprodané.

A právě čtenáři Nymburského deníku mohou mít svoji jasnou favoritku. Na serveru www.nymbursky.denik.cz mohou své sympatie přidělit jednotlivým dívkám v rámci hlasování. Ta nejúspěšnější pak bude vyhlášena jako Miss Press.

O tom, že právě dívky z Nymburska budou horkými favoritkami, nemůže být pochyb. Už jen při připomínce dosavadních vítězek. V roce 2007 se stala Miss Polabí Tereza Žánová ze Sadské. O rok později si pro nejkrásnější korunku přišla Katerina Niezvestnykh z Chroustova.