Drama o jedné vítězce. Tak se dá charakterizovat sobotní odpoledne v poděbradském divadle Na Kovárně. Volila se Miss Polabí, Miss Press a Miss Sympatie pro letošní rok. Ve dvou kategoriích byla vyhlášena pouze jedna vítězka: Tereza Žánová ze Sadské!

Vyhrála kategorii dívek starších 10 let a získala také cenu čtenářů Nymburského deníku. „Jsem překvapená. Všechny dárky jsou strašně těžké, ale jsem moc spokojená,“ uvedla třináctiletá školačka při odchodu z pódia, když se prohýbala pod návalem vyhraných cen. „Hlas lidu se shodl s názorem poroty,“ komentoval jednoznačné výsledky moderátor odpoledne Vladimír Kryštof Maliňák.

O druhém místě muselo rozhodnout až opakované hlasování poroty.

Po prvním kole se totiž o něj dělily dvě dívky: okouzlující Poděbraďačky Monika Cibulková a Andrea Heinbergerová. Šťastnější byla druhá jmenovaná, která si kromě pomyslné stříbrné medaile odnesla také cenu přítomných diváků Miss Sympatie.

Soutěžily ovšem také nejmladší krásky v kategorii do deseti let. Tu vyhrála šestiletá Terezka Matějková před Zuzankou Žákovou a Terezkou Studeničovou.