Nejen pravidelné návštěvníky Jezera potěší správa o vzniku minigolfového hřiště. Vyrůst má v severní zóně Jezera. „Bude mít samostatný vchod, takže bude k dispozici i těm, co si pouze přišli zahrát. Samozřejmě bude možné si jít zahrát i přímo z Jezera," vysvětlil starosta Ladislav Langr.

Hřiště má mít 18 drah a provozovat jej bude zřejmě společnost Poděbradská sportovní. „Jsem přesvědčen, že minigolf jako sport do lázeňského města patří. Hřiště by mělo být připraveno do začátku prázdnin," doplnil starosta.

Druhým záměrem, který by měl změnit část centra města, je přebudování prostoru v Divadelní ulici pod Záložnou podél lázeňské kolonády. Většina si vybaví tuto lokalitu jako místo se stánky s pizzou či zmrzlinou. „Tyto stánky nepřispívají k estetice města, navíc jejich produkty jsou dostupné i v kamenných obchodech. Záměr proměnit toto místo existuje delší dobu. Vznikne veřejný upravený park se samostatným vchodem a veřejnou cestou do knihovny," řekl Langr.

close Zásadní proměna by se měla týkat prostoru na snímku, kde vznikne veřejný park a samostatný vchod do knihovny. info Zdroj: Deník / Jilemnický Miroslav zoom_in

Zásadní proměna by se měla týkat prostoru na snímku, kde vznikne veřejný park a samostatný vchod do knihovny.