Hluk, rytmické dunění, nezvykle vysoký pohyb aut kolem letiště. To byly zásadní věci, které vadily obyvatelům Milovic v noci na neděli na kraji města. Proto přivolali policii, která objevila na letišti nepovolenou technopárty. Okamžitě ji ukončila a organizátor dostal pokutu.

Policisté na místo dorazili čtvrt hodiny před čtvrtou ranní. „Bylo ohlášeno rušení nočního klidu. Na místě bylo asi 100 lidí a konala se technopárty. Ta byla ukončena a hlavní organizátor dostal pokutu 1000 korun,“ uvedla mluvčí nymburských policistů Petra Potočná.

O velké technopárty na milovickém letišti se uvažuje a hovoří už několik let. Před třemi roky se dokonce zvažovalo, že by se na místě konal proslavený CzekTek. Nakonec se tanečníci sešli na jiném místě republiky a žádná jiná větší párty na Božím Daru nebyla.

Kromě technopárty mělo 18 policistů napilno také na silnicích. „Zkontrolovali jsme 256 osob a vozidel. Uloženo bylo 64 pokut v celkové výši 34 500 korun,“ řekla Potočná.

Asi nejpřekvapivějším a také nejvýstražnějším momentem celé akce je chycení pěti řidičů, kteří řídili pod vlivem drog. Naproti tomu pod vlivem alkoholu byli lapeni „jen“ dva šoféři. „Zadrženy byly také dvě osoby, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání,“ doplnila policistka.

Muži a ženy zákona se také činili v barech, restauracích a na diskotékách. A to nikoliv ve smyslu konzumace alkoholu, či případných tanečních kreací. Kontrolovali nalévání alkoholu mladistvým. „Celkem jsme provedli kontrolu v šesti podnicích. Deset mladistvých konzumovalo alkohol, z toho čtyři měli naměřenu více než jednu promili. Všichni byli předáni rodičům, jedna osoba starší osmnácti let dostala pokutu za prodej alkoholu mladistvým,“ shrnula Potočná.

Dopravní i „restaurační“ akce se konala v Nymburce, Lysé nad Labem a Milovicích v sobotu od šesti večer do neděle šesti ráno. Během léta podobné akce policisté oranizovali prakticky každý víkend. A vzhledem k výsledkům v nich budou nadále pokračovat.