Konečně! Stavba tolik vytouženého prvního supermarketu ve městě začala. Milovičáci se otevření prodejny obchodního řetězce Plus mají dočkat na Mikuláše.

„Alespoň takové máme poslední informace. Původně byl avizován dřívější termín, ale došlo ke zdržení. Z jakého důvodu, nevíme,“ řekl starosta Milan Kraus. „Jsme rádi, že práce na vymodlené stavbě už začaly,“ dodal.

Milovice, které teď mají už 8 tisíc obyvatel, se mají během let rozrůst až na dvojnásobek, a dosud je zde velmi omezená nabídka obchodů.

To ovšem není všechno. Kromě Plusu, který roste u železničního nádraží mezi Armádní a Ostravskou ulicí, chce ve městě stavět další obchodní řetězec. A to Tesco. „Mohu to potvrdit. Už připravují projekt ke stavebnímu povolení,“ prozradil Kraus.

Tesco chce podle informací ze stavebního úřadu stavět hned naproti Plusu v Armádní ulici. „Podrobnosti, co všechno bude v nákupním centru, však zatím nemáme, budou až součástí připravovaného projektu. Půjde ale o menší typ Tesca s plochou 998 m2,“ uvedla úřednice stavebního úřadu.

Oproti Plusu, kde má být klasická prodejna potravin, masny a lahůdek, bude v Tesku širší sortiment. Kromě potravinářského zboží Tesco nabízí i drogerii, spotřební zboží či domácí potřeby. Stavba začne možná už příští rok.