„Co máme dělat? Chceme jít do práce a nemáme, kam dát děti,“ volá až dvě stě maminek z Milovic. Ve městě je totiž akutní nedostatek míst ve školkách. Radnice začala situaci urychleně řešit.

Po vzoru Lysé nad Labem chtějí Milovičtí postavit novou, takzvanou mobilní mateřskou školu, která by měla do konce tohoto roku pojmout dalších 112 dětí.

Současná kapacita 478 míst ve třech milovických školkách už zdaleka nestačí. Mateřská škola Sluníčko s kapacitou 308 míst je dokonce největší mateřskou školou pod jednou střechou v České republice. „Lidé mluví o tom, že jsme zaspali, ale situace vloni ukazovala něco jiného,“ vysvětluje starosta Milan Kraus, proč se město nezačalo problémem zabývat už dříve.

Koncem května se sešli zástupci radnice spolu s řediteli školek s rodiči, aby podali informace o dalším postupu. Tam se lidé dozvěděli, že pokud půjde vše hladce, mohla by být nová školka postavena do konce tohoto roku. „Školku postavíme i v tom případě, že na její stavbu nedostaneme žádnou dotaci,“ uklidnila rodiče na setkání místostarostka Miroslava Dlouhá. Město by pak muselo ze svého zaplatit kolem 10 milionů korun.