S rozšířením kapacity o klubovnu centrum rozšířilo i kroužky a služby, takže zve do svých nových zelených stěn na Náměstí 30. června skutečně celou rodinu. „S tatínky a všemi členy rodin jsme se tady už běžně setkávali, takže tato kosmetická úprava v názvu je především proto, aby jsme nepůsobili matoucím dojmem, že jsme jen pro ty nejmenší,“ uvedla vše na pravou míru při prezentaci centra jeho ředitelka Ludmila Šimková.

Rodinné centrum zřizuje a provozuje občanské sdružení Maminky dětem, jehož posláním je podpora a rozvoj aktivního života rodin v Milovicích. Za užitečnost centra hovoří například číslo 3479, což je počet návštěvníků pouze Herny v mateřském centru za loňský rok.

Nové klubovně v přejmenovaném Rodinném centru Milovice požehnal také starosta Milovic Lukáš Pilc a někteří zastupitelé. Kapacita centra se díky nové klubovně a pravidelným kroužkům navýší až o stovku dětí, což je v neustále se rozrůstajícím městě, jako na zavolanou.

Rodinné centrum Milovice bude od září otevřené dětem od narození, nové kroužky od šesti let až do dospělosti i pro rodiče. Bude zkrátka pro všechny a každý si tu najde své. Od září se podle zájmu otevře výtvarný kroužek, dramatický kroužek, folklórní soubor, na který už prý mají zájemce, ale i kroužek Milovický mysliveček. „Bude to kroužek o přírodě, který povede pan myslivec, který se nám sám nabídl,“ má radost ředitelka. Chybět nebude ani keramický kroužek, který se může pochlubit novou pecí. Keramickou pec mohli pořídit díky dotaci, která celkem činila půl milionu korun.