O zřízení městské policie začíná vážně uvažovat vedení města. Milovice jsou v regionu jediným z měst, které se bouřlivě rozvíjejí. Nyní už dosahují na hranici 8 tisíc obyvatel a odhad do budoucna je až 14 tisíc. Také zde ovšem razantně přibývá kriminálních činů. Krádeže a vykrádání aut, domů, loupežná přepadení barů, vandalismus, to je téměř na denním pořádku.

Téma se bude dokonce projednávat na jednání zastupitelů 14. května. „Zvážíme, jak by městská policie mohla fungovat, v kolika členech, zda by sloužila 24 hodin a jaké by to představovalo náklady,“ řekl starosta Milan Kraus.

Podle místních lidí by byla tato služba potřeba jako sůl. „Stoprocentně. Ale bylo by potřeba, aby fungovali hlavně v noci, hlídali auta na parkovištích, aby byli vidět v ulicích, zvládli vandaly a nejen vybírali pokuty od řidičů,“ myslí si Bohumil Řeháček z Milovic.

Podle starosty to ale ještě neznamená, že už padne konečné stanovisko. „Bereme to jako první návrh, o kterém se musí diskutovat. Neočekávám, že už by zastupitelé teď rozhodli, že od ledna 2008 to bude fungovat. Bude to i otázka priorit, zda se do budoucna vzdát některých investic a raději zřídit městskou policii,“ dodal Kraus.

Iniciativu vítá i státní policie. Místní oddělení stále volá po nutnosti posílit. To se ovšem zatím nedaří, a to ani výhledově. „Zdejší okrsek je rozlehlý, nepřehledný, jsou zde některá specifika jako pozůstatky bývalého vojenského prostoru a městská policie by jako partner místního oddělení určitě výrazně přispěla ke zvýšení bezpečnosti ,“ řekl zástupce okresního policejního ředitele Jaroslav Novák.

Město ještě uvažuje o druhé variantě, a to smlouvě s Lysou nad Labem. Nezavádělo by tak vlastní městskou policii, ale přispívalo by Lysé, jejíž strážníci by pak v Milovicích zasahovali. Zatím je otázka, které z variant dá nakonec přednost.