Zajímavé, smysluplné a bezpečné trávení volného času dětí a mladých lidí slibuje nový Nízkoprahový klub Milovice.

Letos v létě zahajuje svou činnost v Rodinném centru Milovice, kde poskytne nejen zábavu a vzdělání, ale i radu a útěchu.

Nízkoprahový klub je reakcí na rostoucí počet dětí 
a mládeže, která tráví svůj volný čas na ulicích. V ulicích města Milovice se tak již během prázdnin můžete potkávat s pracovníky klubu. Od září pak bude klub otevřen každý pracovní den v odpoledních hodinách.

Klub bude snadno dostupný a nabídne mladým lidem bezpečný prostor pro trávení volného času s kamarády, zejména různé akce, dílny, koncerty, promítání, besedy se zajímavými lidmi, fotbálek, kulečník, šipky. Zároveň bude mladým lidem k dispozici odborný tým pracovníků, na které se budou moci obrátit
v případě zájmu či pomoci 
s nějakým problémem, svěřit se, popovídat si.

Nízkoprahový klub Milovice

• je projekt, který od léta 2011 připravuje nezisková organizace Maminky dětem o.s., byl finančně podpořen z Individuálního projektu „Základní síť sociálních služeb Středočeského kraje" a zahájí letos o prázdninách svou činnost.
• je realizován neziskovou organizací Maminky dětem o.s., která v Milovicích působí již od roku 2003. Od roku 2004 je provozovatelem Mateřského centra Milovice, které nabízí služby pro rodiny s dětmi. Od roku 2011 rozšířila svoji působnost o další nabídku volnočasových aktivit a služeb ve městě 
a došlo k přejmenování na Rodinné centrum Milovice. „Po dobu svého působení aktivně reagujeme na potřeby rodičů, dětí a mládeže, které průběžně vznikají v důsledku rostoucího počtu obyvatel a postupného dorůstání dětí. Nízkoprahový klub Milovice je toho důkazem" říká Mgr. Ludmila Šimková, statutární zástupce Maminky dětem o.s.
• je sociální služba registrovaná od listopadu 2011 podle zákona o sociálních službách a jeho posláním je poskytovat pomoc, radu a podporu mladým lidem ve věku převážně od 13 do 20 let z Milovic a okolí v regionu Nymburk.