Zapustit kořeny se o víkendu rozhodlo sedmdesát Milovičáků z Mladé. Rodiny s dětmi se vydaly na procházku pod vedením Mateřského centra Milovice a občanského sdružení Maminky dětem, které zahájilo projekt Zapusťme kořeny. Většina obyvatel Mladé tak dostane možnost poznat místo, kde žijí jen krátce.

Lidé, kteří nechtějí brát část Milovic Mladou jen jako noclehárnu, kde bydlí a odjíždí odtud za prací často do Prahy, se připojili k projektu Zapusťme kořeny. „Chceme se dozvědět víc o místě, kde žijeme, abychom se s ním mohli ztotožnit,“ vysvětlila hlavní myšlenku projektu ředitelka Mateřského centra Milovice Ludmila Šimková.

První etapa proběhla právě o slunečném víkendu. Sedmdesátka lidí, z toho asi třicet dětí a pět psů se sešlo u Základní školy Komenského, aby vyrazila procházkou do nedaleké Benátecké Vrutice. Tři kiláčky přírodou si někteří vyšlápli se speciálními holemi a v čele s instruktorkou Nordic Walking.

Děti s papírovými očíslovanými cedulkami na krku cestou plnily přírodní úkoly. V cíli na dětském hřišti v centru Vrutice na ně čekala sladká odměna. Jejich rodiče se v cíli dočkali výkladu o historii nejen Benátecké Vrutice z úst místního pamětníka, pana Drahoty.

Na akci spolupracovala také městská policie Milovice, která zajistila hladký a bezpečný přechod výletní skupiny s dětmi přes frekventovanou hlavní silnici před cílem cesty. A příště vzhůru do původní Mladé.