Divadlo Mladá bude mít v nejbližší době nového majitele. Stane se jím samo město, které chce v další části bývalého Domu důstojníků, kde divadlo sídlí, zřídit novou radnici. Zastupitelé schválili směnu majetků s firmou Thermoservis z Nymburka, která za část budovy dostane kotelny u milovických bytových domů.

Touto transakcí Milovice získají výlučné vlastnictví domu, kde se už nyní v jeho prostřední části chystají práce na velké rekonstrukci budoucí radnice.
„Milovická radnice se na nás obrátila s nabídkou, že by s námi směnila majetek, protože nemá na nákup divadla peníze. Jednání byla dlouhá, ale nakonec jsme se dohodli,“ uvedl Marek Michl z Thermoservisu s tím, že na obou stranách zůstanou v platnosti nájemní smlouvy. V praxi to bude vypadat tak, že v budově divadla zůstane například mateřské centrum nebo fitnes studio včetně dalších nájemců.

Už v dubnu tohoto roku se zmínil starosta Milovic Milan Kraus o tom, že by bylo pro město velice výhodné vlastnit celou budovu, kde bude nová radnice. „Chtěli bychom se vyvarovat případných problémů, které by se v sousedství s jiným majitelem mohly objevit. Navíc chceme mít přímý vliv na dění v centru města,“ vysvětlil snahy Milovických starosta.

Očekává se však, že nové vlastnictví bude mít dopad i na rozpočet města. Zatím však nebylo vyčísleno, kolik bude provoz budovy městskou pokladnu stát.

V Divadle Mladá se každoročně konají například divadelní představení nebo školní akademie.