Kroužek malých myslivců, folklórní soubor nebo výtvarný kroužek. Tyto novinky pro děti umožní od září klubovna nově Rodinného centra Milovice, kterou v těchto dnech dokončují zedníci. Po létu centrum chystá i další novinky.

„Zhruba do týdne by měly být práce dokončeny a proběhne kolaudace klubovny, o kterou jsme rozšířili mateřské centrum. Slavnostní otevření se uskuteční 2. září,“ zve ředitelka Mateřského centra Ludmila Šimková.

Jaké aktivity mají naplnit novou klubovnu? V centru se zaměřili na poptávku a sledovali, co místním chybí, nebo za čím dojíždí jinam.

Od září otevřou výtvarný kroužek, dramatický kroužek, folklórní soubor, na který už prý mají zájemce, ale i kroužek Milovický mysliveček. „Bude to kroužek o přírodě, který povede pan myslivec, který se nám sám nabídl,“ má radost ředitelka.

Chybět nebude ani keramický kroužek, který se neobejde bez pece. Na tu se podařilo sehnat peníze. Nové kroužky od září přibydou ke stávajícím devíti pro děti a například cvičení pro rodiče. Pro ty chystají možnost cvičení s hlídáním dětí.

Potřeba rozšířit mateřské centrum existuje už dlouho, projekt je připraven od roku 2007, ale hlavní překážkou bylo vlastnictví budovy, ve které centrum sídlí a kde se chtělo rozšířit. Dnes už ji vlastní obec. Nová klubovna s kuchyňkou vznikla místo technických prostorů, částečně na vlastní náklady centra a díky dotaci do půl milionu korun.

Kapacita centra by se díky nové klubovně a pravidelným kroužkům mohla navýšit až o stovku dětí, což je v neustále se rozrůstajícím městě, jako na zavolanou. „Ta potřeba tady byla už v roce 2007, kdy projekt vznikl,“ ví ředitelka Šimková.

Rodinné centrum Milovice bude od září otevřené dětem od narození, nové kroužky od šesti let až do dospělosti i pro rodiče. Bude zkrátka pro všechny a každý si tu najde své.

„Už dnes se u nás objevují také tatínkové, ale někteří lidé jsou překvapení, že máme třeba výuku angličtiny. Změna názvu na rodinné centrum přichází proto, aby si nás lidé nespojovali pouze s programem pro nejmenší. Jsme tu pro všechny,“ vysvětlila ředitelka Rodinného centra Milovice.

Folklórní kroužek bude spočívat v tanci, zpěvu i krojích. Vedoucí už se na děti těší.

„Nejbližší dětský folklórní soubor funguje v Semicích pod názvem Šáteček a vím, že tam někteří milovičtí rodiče děti vozí,“ má přehled Ludmila Šimková.