Na okraji bývalého vojenského prostoru se město raketově rozvíjí. Dokazuje to také nabídka pracovních míst. Radnice v minulém roce prodala několik pozemků v průmyslové lokalitě Topolová, na nichž už různé firmy postavily nebo právě staví výrobní a montážní haly. Znamená to volná pracovní místa pro stovky lidí. Nejen dělníků, ale i kvalifikovaných pracovníků.

Výrobní halu začíná v Topolové stavět například společnost AAS Automotive. Podle Elišky Hniličkové z personálního oddělení firmy půjde o výrobu zabývající se povrchovou úpravou kovů, eloxování hliníku. „Celkově by mělo v této výrobě vzniknout zhruba 80 pracovních míst, z toho asi 15 v kategorii technicko-hospodářských pracovníků,” potvrdila Hniličková.

Provoz chce společnost zahájit ve druhé polovině letošního roku s tím, že na začátku zaměstná asi 40 lidí. „Zbývající pracovní místa obsadíme až při plném výkonu výroby, tedy v roce 2019,” doplnila Hniličková, podle níž bude mít firma zájem o manipulační dělníky, laboranty a výrobní technology.

Vyrábět a montovat světlíky pro výstavbu průmyslových výrobních hal a pro obchodní a občanská zařízení začala v Milovicích také společnost AG Plastics. V nově postavené hale zaměstnala asi 40 lidí a po rozšíření v příštím roce nabídne podle milovického starosty Milana Poura práci ještě dalším zhruba šedesáti.

O Milovice mají zájem také tiskaři, třeba společnost Triangl. „V prvním kole při uvedení nového provozu bude v Milovicích pracovat přes 20 lidí. V budoucnu by měl počet pracovních míst vzrůst asi na 60,” říká Jan Vašek, obchodní ředitel společnosti Triangl, která se zabývá vydavatelskou činností, polygrafickou výrobou a knihařskými a kopírovacími pracemi. Podobně jako COPY Centrum Praha, které v Topolové staví skladové a výrobní haly. Podle starosty Poura se v budoucnu město chystá prodat ještě další pozemky, a nalákat tak do Milovic další podnikatele, kteří by mohli obyvatelům regionu nabídnout zaměstnání.