Mikulášové, čerti a andělé byli vidět v sobotu na každé akci, která se na Nymbursku konala. Čertí hnízdo si vládci pekel udělali dokonce i ve vestibulu Výstaviště v Lysé na Labem, kde bezostyšně hráli hazardní karetní hry a nevadilo jim, že se na ně lidé dívají. Pak se jednou za čas porozhlédli kolem sebe a někoho do toho svého hnízda vtáhli a vyzpovídali, jestli byl dotyčný hodný. A mnozí měli namále, aby se vůbec z pekla ještě dostali… Největším překvapením však bylo to, že mezi čerty byl také identifikován mluvčí Výstaviště a spisovatel Jan Řehounek.

Další peklo se otevřelo v poděbradském domě dětí a mládeže Symfonie, kde prý měli velký problém najít dobrovolníky do nebe. Mezi čertíky byli i ti nejmenší. „Když jsme sháněli, kdo by chtěl pomoci při čertovském rojení, čertů byla hromada, ale andělů je dnes málo,“ řekla s úsměvem ředitelka Eva Píšová. Je to však pochopitelné, protože v pekle se čerti jen tak povalovali po zemi, kdežto andělé v nebi museli pracovat na nejrůznějších vánočních ozdobách.

Pekelnou noc zřejmě zažili i někteří řidiči na Nymbursku. Policejní hlídky totiž kontrolovaly nejvíce, zda řidiči nepožili před jízdou alkohol. Jak jejich kontroly dopadly, přineseme v tištěném vydání Nymburského deníku.